Hastaneler, insan hayatının en önem verilmesi gereken yerleridir. Hastanelerin, temizlik ve hijyen bakımından her yönden steril olması çok önemlidir. Bu yüzden hastanelerde oluşmaya başlayan haşere sorunu ile en kısa sürede baş etmek ve daha büyük boyutlara varmadan kökünden halletmek büyük önem taşır.

İnsan sağlığının çok önemli olduğu hastanelerde Hastane İlaçlaması için kullanılan ürünler ve ekipmanlar da güvenli olmalıdır. İnsan sağlığını tehdit edecek ilaçlama kimyasalları hastane ilaçlaması yapılırken kullanılmamalı ve insan sağlığı ön planda tutulmalıdır. İnsanların birçok sebeple hastanelere gelmesi olağan bir durumdur. Böyle bir durumda hastanelerin düzenli şekilde böcek ilaçlaması yapılması ve düzenli periyodlar halinde bu işlemin tekrarlanması gerekir.

Hastane İlaçlaması Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • İlaçlama yapacak olan personelin konusunda eğitimli ve deneyimli olması gerekir.
  • Hastanelerde tıbbi atıklar çok fazladır. İlaçlama esnasında bu tıbbi atıkların zehirli gaz üretmemesi için gerekli önlemlerin alınmış olması gerekir.
  • Özellikle kemirgenlerin bu tıbbi atıklara ulaşması ve üzerine ilaçlama yapıldığında bu kimyasallardan etkilenmesi çok daha farklı sorunlara yol açabilir.

Hastaneler, hijyen ve temizlik açısından çok titiz davranılması gereken kuruluşlardır. Düzenli yapılmayan ilaçlama, zamanla hastanelerin çeşitli haşerelere ve kemirgenlerle karşı karşıya kalması anlamına gelir. Bu durum karşısında sadece günlük hastanede olanların dışında hastanede yatarak tedavi görmek zorunda olan ya da ameliyat olan insanların enfeksiyon kapmaları kaçınılmazdır. Bu yüzden haşere ve kemirgenlerden korumak ve hastanelerin sterilliğini ve hijyenini sürekli kılmak için periyodik olarak ilaçlanması gerekir. Burada devreye şirketimiz girmektedir.

Firmamız uzman ve deneyimli kadrosu ile hastanelerimizin steril ve hijyenik olmasını sağlamak için hizmet vermektedir. Firma ekiplerimiz konusunda uzman ve deneyimli kişilerden oluşmakla birlikte gerekli çalışmalar ziraat mühendisimiz ile kontrolleri yapılarak TSE ve WHO onaylı ilaçlar eşliğinde ilaçlama hizmeti verilmektedir.

Konya’daki hastanelerimizin daha temiz ve steril olmasını istiyor, hastalarınızın daha steril ortamlarda tedavi görmesini istiyorsanız firmamızın deneyimli ve uzman kadrosundan yararlanabilirsiniz.