İlaçlama yapmak kadar ilaçlama firması seçmek de dikkat ve titizlik gerektiren bir durumdur. Doğru yöntem ve profesyonel ekip çalıştıran firmalarla çalışarak böcek, haşere ve kemirgenlere karşı daha tedbirli olur ve gerekli önlemleri almış olursunuz.

Merdiven altı çalışan firmalardan ya da kişilerden kaçınmak, doğru ilaçlama firmasını bularak doğru şekilde ilaçlama hizmetlerinden yararlanmak gerekir. Bunun için böcek ilaçlama firması seçerken bazı noktalara dikkat etmek gerekir.

Doğru ilaçlama firması nasıl olmalıdır?

  • Böcek ilaçlama firması seçerken ilk dikkat edilmesi gereken nokta bağlı olduğu belediyeden ruhsatının olup olmadığına bakmaktır.
  • İlaçlama şirketinin Sağlık Bakanlığı’ndan alınmış biyosidal ürün uygulama belgesinin olması gerekir. Aynı zamanda ilaçlama yapacak ekibin biyosidal ürün uygulama sertifikasının da olması lazımdır.
  • İlaçlama firmasında yapılan hizmetten sorumlu olacak bir mesul müdürün olup olmadığı önemlidir.
  • Özellikle ilaçlama sırasında kullanılacak kimyasallar, Sağlık Bakanlığı onaylı olmalıdır.
  • Firma çalışanları böcek, haşere ve kemirgenler konusunda deneyimli ve bilgi sahibi olmalıdır.
  • Firmanın kullanacağı tüm ekipmanlar yeterli olmalıdır.
  • Seçtiğiniz firmanın daha önceki referanslarını kontrol ederek bu konudaki uzmanlığını, bilgi birikimini ve profesyonelliğini ölçebilirsiniz.

İster böcek ya da haşere ya da kemirgen olsun seçeceğiniz firmada yukarıda sıraladığımız maddelere uyması gerekir. Eğer bu maddelere uymuyorsa aradığınız firmanın seçtiğiniz firma olmadığına emin olabilirsiniz.

Aynı zamanda seçeceğiniz ilaçlama firmasını aradığınızda karşınızdaki kişinin size güven vermesi ve sorduğunuz sorulara doğru ve sizi tatmin edecek cevaplar verebilmesi de oldukça önemlidir. Seçeceğiniz firmanın çalışma alanında etüd yaparak ne tür bir böcek ya da haşereye ya da kemirgene karşı çalışma yapacaklarını bilmesi de önemlidir. Böylece kullanılacak ekip ve ekipmanlar buna göre seçilerek doğru şekilde ilaçlama yapılmış olur.

Doğru ilaçlama firmasını seçmek için kriterlerinizi çok iyi belirlemeli ve buna göre firmanızı seçmelisiniz. Bu kriterlere uymayan firmalarla sırf ucuz oldukları için kesinlikle çalışmamalısınız. Merdiven altı firmalar yerine sorununuzu kökünden halledebilecek firmalarla çalışmalısınız.

 

İlaçlama Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir