Böcek, haşere ve kemirgenlerle uğraşmak oldukça zordur ve profesyonel hizmet gerektirir. Her böcek türü ve kemirgen türünün kendine özel ilaçlama yöntemi ve kullanılan kimyasalları vardır. Pireler, bu konuda tek başınıza baş edebileceğiniz bir durum değildir. Pire 2-3mm büyüklüğünde olur ve hafif kahverengidir. Erişkinleri ise siyah renklidir. Çok çabuk ürerler. Bu yüzden pire ilaçlaması nasıl yapılır konusunda kendi başınıza hareket etmemeli ve profesyonel pire ilaçlama hizmeti tercih etmelisiniz.

Pire ilaçlamasında dikkat edilecek noktalar nelerdir?

  • İlk önce ilaçlamaya başlamadan önce profesyonel ekip tarafından evin köşe bucağı iyice aranmalı ve keşif yapılmalıdır.
  • Keşif yapılırken pire ve diğer böcek yuvalarının ve yumurtalarının tespit edilmesi gerekir.
  • Tüm yapılan keşif sonrasında kullanılacak ilaç ve gerekli ekipmana karar verilmelidir.
  • İlaçlama yapacak profesyonel ekip uygulanacak yöntem ile ilgili bilgilendirilerek uygulama aşamasına geçilmelidir.
  • Pire ilaçlamasında kokulu ilaçlama yöntemi kullanılır ancak çoğu zaman bu ilaçlama yöntemi istenen etkiyi vermeyebilir. Bu yüzden profesyonel hizmet alarak pirelerden kurtulmak en doğru çözüm olacaktır.

Pire ilaçlaması yapıldıktan sonra evde yaşayan insanların bilgilendirilmesi ve ne yapmaları gerektiği konusunda uyarılması lazımdır. Pire ilaçlaması yapılırken sadece ilaçlama yöntemi kullanılmaz. Bunun yanında buharlı ilaçlama yöntemi de kullanılır.

Kokulu ilaç yöntemi, bazı durumlarda istenilen etkiyi göstermeyebilir. Çünkü pireler hızlı hareket edebilen canlılardır ve ilacın kokusunu aldıkları anda ilaçtan herhangi bir zarar görmeden kaçabilme özelliğine sahiptirler. Böyle bir durumda buharlı ilaçlama tekniği kullanılabilir. Buharlı ilaçlama yöntemi ile pireler yakılır ve pire problemi tamamen ortadan kalkmış olur.

Özellikle bahçeli evlerde evin içine birçok farklı türde böcek, haşere ya da kemirgen bulunabilir. Bunların en etkili olanı pirelerdir. Diğer haşere ve böceklere nazaran daha tehlikeli ve insan sağlığını tehdit eden pireler, hızlı hareket eden ve çabuk çoğalan canlılardır.  Bu canlılardan kurtulmanın en etkili yöntemi profesyonel ilaçlama desteğidir. Piyasada satılan kimyasallar pirelerden kurtulmayı çoğu zaman sağlamaz. Bu yüzden profesyonel hizmet alarak pire sorununu kökünden çözmeniz gerekir.

Pire İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir