Uzmanlık ve titizlik gerektiren ilaçlama mekanlarından biri de otellerdir. Otel İlaçlaması sırasında dikkat edilmesi ve titizlik gösterilmesi gereken bölgeler vardır. Otellerin mutfak bölümü yüksek ısı yayılan mekanlardır. Böyle yerlerde hamam böceği, haşereler, kemirgenler özellikle gıda ürünlerinin üzerinde en elverişli yaşam koşullarını oluştururlar. Durum böyle olunca otele gelen misafirlerin de sağlığını etkilemektedir. Bu da otel işletmelerinin durumunu etkilemeye yeter de artar bile.

Çoğu zaman ilaçlama yöntemleri bölgesel olarak yapılır. Ancak otellerde bölgesel ilaçlama genellikle sonuca ulaşmaz. Bu yüzden tüm alanın ilaçlanması gerekir. Oteller, insanların konakladığı, yemek yediği mekanlardır. Bu yüzden hijyenin en üst düzeyde olması gerekir. Sağlık Bakanlığı, gıda işletmeleri ve oteller için ilaçlama hizmetini şart koşmaktadır. Bu yüzden düzenli aralıklarla ilaçlama yaptırarak hem Sağlık Bakanlığı’nın şartını yerine getirmiş olur hem de insan sağlığını ve otel işletmenizin de itibarını korumuş olursunuz.

Otel ilaçlaması yapılırken nelere dikkat edilmelidir?

  • İlk önce otel çalışanları konu hakkında bilgilendirilir.
  • Yüksek Kimya Mühendisi tarafından yapılacak belirli orandaki ilaç belirli noktalara nüfuz ettirilir ve gerekli sonuçlar alındıktan sonra işe başlanır.
  • Bundan sonraki işlem otel odalarının incelenmesidir. Haşere ve böceklerin üreyebileceği yerler, içeri girebileceği yerler ya da dışarı çıkabileceği yerler tespit edilir.
  • Yapılan tespit sonrasında uygun olan yöntemler sunularak otel ilaçlaması gerçekleştirilir.

Otel ilaçlaması yapılırken tüm ekibin otel çalışanları dahil koordineli şekilde çalışması gerekir. Otel ilaçlaması, mevsimlik, sezonluk ya da yıllık periyodik olarak yapılır. İlk önce sezonluk ya da yıllık sözleşme yapılır. Bu sözleşme dahilinde ne tür bir haşere, böcek ya da kemirgenle karşı karşıya kalındığı tespit edilmelidir. Haşere, böcek ya da kemirgen türüne göre ilaç kullanılmalıdır.

Otel ilaçlaması yapılırken özellikle otel müşterisinin olmadığı zamanlar ya da otel müşterileri odalarına çekildiği zamanlarda yapılmalıdır. Havuz kenarları, sinek bar, yemekhaneler, resepsiyon, lobi, mutfak, havuz daireleri, ofisler, çamaşırhane, jeneratörün bulunduğu bölüm, restoranlar, teras ilaçlanmalıdır.

Firmamız, konusunda uzman ve deneyimli kadrosu ile hizmet vermektedir. Böcek, haşere ya da kemirgen sorununuza karşı deneyimli ve profesyonel ekibimiz ile temasa geçerek hizmetlerimizden yararlanabilir, haşere, böcek ve kemirgen sorununuzu kökünden çözümleyebilirsiniz.